מחסן לוגיסטי 4.0 – מהפכה תעשייתית

מחסן לוגיסטי 4.0 – מהפכה תעשייתית – עברו הימים בהם ארגון של אחסנה של סחורה וציוד תעשייתיים היו מבוססים על רישום בנייר, מחברות ישנות ורשימות מודפסות. ספירות מלאי, ניהול מלאי וניהול לוגיסטי שלם כיום עובר דרך שימוש בטכנולוגיה עילית מתקדמת ביותר, המאפשרת קבלת החלטות ניהוליות בזמן אמת ומתן הוראות ברורות לעובדים ולספקים כתגובה על מצבים המתפתחים במהירות בשווקים. ברוכים הבאים לעולם המחסן הלוגיסטי הממוחשב

חברות ומפעלים, וגם עסקים קטנים ובינוניים, מוצאים עצמם לא פעם מנהלים מלאי וציוד בקנה מידה גדול. שטחי מחסנים בגדלים משתנים נשכרים או נרכשים על ידי אותם ארגונים עסקיים, ועבודת ניהול המלאי והעובדים במחסנים אלו הופכת למורכבת יותר ויותר.

במקביל, מהירות התקשרות בשווקים מייצרת הזדמנויות ומשברים חדשות לבקרים, המצריכים תגובה עסקית מהירה, בין היתר על ידי השגת מלאים, הזמנת ציוד ושינוע של מלאי, ציוד וחומרי גלם מן המחסנים אל המפעלים או חנויות הקצה.

עד לא מזמן, מנהלים לא יכלו לקבל תמונה מלאה של המלאי שלהם בזמן אמת, או עדכון בכל זמן נתון על רמות המלאי והציוד במחסניהם. ניהול מלאי ידני, רישום על גבי מחברות וניירות, ואפילו הקלדה ידנית של נתונים לבסיסי נתונים של ניהול מלאי ומחסנים הפכו את המשימה לדעת בכל זמן נתון את מצב המלאי, הציוד והסחורה שיש לעסק לבלתי אפשרית כמעט.

התוצאה היא שהמנהלים היו כמעט תמיד מגיבים באיחור ניכר להזדמנויות או משברים בגלל חלקיות הנתונים שבידם או בגלל הזמן הרב שלקח לספק נתונים אלו עבורם.

אולם זהו כבר לא המצב במפעלים וחברות רבות. עם מחסן ממוחשב, הידוע בכינויו מחסן לוגיסטי 4.0, יכול כל מנהל לדעת בכל זמן שירצה את גודל המלאי שיש לו מכל סוג, לבצע חתכי מידע רצויים, להבין מה החוסרים, לשלוח הוראות הזמנה עבור חוסרים עוד לפני שהם נוצרים ולשלוח סחורה ליעדה בכמויות מדוייקות על פי מלאי נתון.

כתוצאה מכך, יכולים מנהלים לחזות ביתר דיוק תוצאות עסקיות ושורות רווח, להיערך למשברים ולהיענות להזדמנויות עסקיות במהירות רבה, ובכך להפוך את מלאכת הניהול לקלה יותר עבורם, תוך ריצוי בעלי החברות ובעלי המניות בחברה.

מחסן לוגיסטי 4.0: קישוריות ומחשוב מתקדמים

במרכז לוגיסטי ממוחשב ניתן למחשב כמעט כל היבט של העבודה.

ניתן להצמיד קודי סריקה או שבבים לכל פריט במחסן הלוגיסטי, המקושרים למחשב ניהול המלאי ומאפשרים ספירת מלאי מלאה או חלקית, לפי סוגי מספרים סידוריים או סוגי מוצרים על המדף– דרך מערכות ניהול מלאי דוגמת פריוריטי בענן;

ניתן להגדיר הוראות אוטומטיות להזמנת סחורה או ציוד כאשר מלאי מגיע מתחת לרמה מסויימת;

ניתן לקשר בין פריטים ולבצע עליהם פעולות אוטומטיות, לרבות הוראות שינוע רובוטיות והשמה במיקומים או מדפים מסויימים לאחר תהליך שעברו אשר הוגדר באופן אוטומטי, ועוד.

המיחשוב של ניהול המלאי במחסן לוגיסטי חכם מאפשר קבלת החלטות מיידיות, מתן הוראות לעובדים, יישום תהליכי אוטומציה שונים וחיזוי של מלאי עתידי אל מול רווח או עלויות עתידיות.

תוכן ממומן:

מחסן 4.0: אבטחה חכמה

לא פחות מניהול המלאי במחסן לוגיסטי חכם, גם האבטחה של הציוד והסחורה המאוחסנים במרכזים לוגיסטיים עלתה בכמה דרגות, עם שימוש בטכנולוגיות אבטחה חכמות.

כך למשל הותקנו ברבים מן המחסנים הלוגיסטיים החכמים מנעולים ביומטריים, המבוססים על טביעות אצבע או אפילו סריקת רשתית העין של עובדים המורשים להיכנס אליהם.

כמו כן במחסנים חכמים רבים הותקנו מצלמות אבטחה אלחוטיות חיצוניות, המתפקדות באופן עצמאי והמסוגלות אפילו לקלוט ולהתמקד בתנועות לא מורשות במחסנים בשעות שהוגדרו. מצלמות אלו מתעדות לא רק אירועי גניבה ופריצה למחסנים, אלא גם התנהלות לא תקינה של עובדים, במקרי הצורך.

שימוש גם בשעון נוכחות לעסק המבוסס על טכנולוגיה חכמה, למשל באמצעות כרטיסים חכמים או אפליקציות סלולריות, מאפשר פיקוח הדוק יותר על עובדי המחסנים הללו, תוך הקפדה על העבודה על פי נהלי ומדיניות החברה, ואבטחת הציוד והסחורה המאוחסנים במחסנים הלוגיסטיים החכמים של ימינו.

הטכנולוגיה החכמה לניהול מלאי, הגברת אבטחה וניהול עובדים מאפשרת מציאות של ניהול טוב יותר של חברות המבוססות על ציוד, חומרי גלם וסחורה המאוחסנים במרוכז– וזהו חלק חשוב מהמהפכה התעשייתית הטכנולוגית של המאה ה-21.

שתפו:
מלאו פרטים
מאמרים נוספים
שעון נוכחות סלולרי
שעון נוכחות סלולרי לעסק

שעון נוכחות סלולרי לעסק פותר לכם ולעובדים שלכם בעיות רבות בהתנהלות של החברה. במהלך העבודה עם צוותים רבים, צצות בעיות רבות אל מול העובדים בחברה

קודן לדלת
קודן לדלת

קודן לדלת – שומרים אלקטרוניים בשער – ביטחון ובטיחות מותאמים אישית מנעולים, חזקים ככל שיהיו, כבר די מזמן אינם אתגר מספיק עבור פורצים, גנבים ושאר

מנעול ללא מפתח

הקץ למפתחות, מנעול ללא מפתח

הפופולריות של מנעולים ללא מפתח  הולכת וגוברת עם השנים. יותר ויותר אנשים מחפשים את הנוחות של שימוש במנעול ללא מפתח לנעילה בבתים פרטיים, משרדים, מפעלים,