הכירו את החולשות של כספות ביתיות

כספות ביתיות – שמירת חפצי ערך בבית, נוכח גל עבירות הרכוש שמתגבר בשנים האחרונות בישראל, יצר אשליה מסוכנת של ביטחון עם התרחבות השיווק של כספות ביתיות זולות. בפועל, כספות ביתיות הינן הרבה פחות בטוחות ממה שחושבים, והן אפילו אטרקציה לעברייני רכוש וגנבים הפורצים אותן בקלות יחסית. מה הפתרון? שירותי כספות במתחמי כספות או כספות קיר מוסוות בבית.

עבריינות רכוש, או בשמן הידוע יותר פריצות לדירות ולבתי עסק על ידי גנבים, הפכה למכת מדינה הולכת וגוברת. מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, כתב בדו"ח מבקר המדינה לשנת 2019 את הדברים החמורים הבאים: "המשטרה אינה נותנת מענה הולם לטיפול בעבירות רכוש כגון פריצות לבתים פרטיים ולבתי עסק, ואינה מצליחה ליצור הרתעה כלפי העבריינים. כשליש מתיקי החקירות של עבירות הרכוש שמנהלת המשטרה נסגרים בתוך יום או יומיים ממועד הגשת התלונה בעילת עבריין לא נודע, והסיכוי שעבריין רכוש ייתפס בידי המשטרה ויוגש נגדו כתב אישום הוא נמוך. רבים מהאזרחים נפגעי עבירות הרכוש אינם מדווחים למשטרה, בין היתר בשל חוסר האמון שלהם ביכולתה לטפל בתלונתם".

במצב עניינים זה, אין פלא שיותר משליש מהתלונות על עבירות רכוש נסגרות בגין אי פענוח הפשע,  תחת הכותרת "עבריין לא נודע". הציבור איבד את האמון במערכת אכיפת החוק והיכולת שלה להגן על רכושו, ופונה לפתרונות אחרים על מנת להגן על חפצי הערך שיש בביתו.

אחת הדרכים הפופולאריות להגנה על חפצי ערך בעלי מימדים קטנים, כגון כסף, תכשיטים, מסמכים וחפצי ערך אחרים הינו השימוש הנרחב בכספות ביתיות. אולם, אליה וקוץ בה: הציבור מתפתה לרכוש כספות ביתיות זולות, ומשלם על כך ביוקר רב.

מדוע? משום שכספות ביתיות זולות הינן לא רק קלות יחסית לפריצה, אלא בפועל מהוות מטרה קוראת לגנב – הימצאותן הבולטת בחדרי הבית כמו מצהירה בפני הפורצים כי "כאן ישנם חפצי ערך".

הסיכונים בפריצה לכספות ביתיות זולות

כספות ביתיות זולות כאמור משמשות מטרה בולטת עבור פורצים ועברייני רכוש הנתקלים בהן במהלך חדירה לבתי תושבים ובתי עסק בעת ביצוע פריצה. כספות אלו משמשות מטרה אטרקטיבית בגלל מספר סיבות: קל יחסית לפרוץ אותן באמצעים שונים, ניתן לסחוב אותן בידיים ולפרוץ אותן ללא לחץ במקום מושבם של הפורצים, והן בדרך כלל איתות על "שלל יקר ערך בטוח" המרוכז בכלי קיבול אחד.

ניתן אפילו לומר כי הימצאותן של כספות ביתיות זולות ולא איכותיות מייעל עבור הפורצים את עבודתם: הן מסמנות עבורם היכן נמצאים חפצי הערך החשובים, מרכזים את חפצי הערך הללו במקום אחד נגיש, ומאפשרות סחיבתן בבת אחת על ידי גניבת הכספת עצמה למקום שקט בו יוכלו העבריינים לפרוץ אותן.

כאן חשוב לציין כי פריצת כספות ביתיות אינה מלאכה קשה כפי שמשווקי הכספות מתארים עבור הלקוחות התמימים הקונים אותן: ישנם מגוון כלים לפריצת כספות מסוגים שונים, לרבות כספות עם קוד, כספות עם מנעולים ומפתחות שונים, וכספות בעלות מנגנוני נעילה אחרים.

חמור מכך – ישנם לא מעט סרטונים ברשת האינטרנט המלמדים את צופיהם כיצד לפרוץ כספות ביתיות כאלו, המתגלות כחסרות יעילות, חסרות הרתעה וחסרות תועלת כנגד הפורצים המתוחכמים המבקשים להתעשר בקלות מן השלל אותו הם מקווים למצוא באותן כספות.

כספת ביתית מומלצת – יש דבר כזה באמת?

נשאלת השאלה, נוכח הסכנות הרבות שבשימוש בכספות ביתיות נפוצות, האם ישנו פתרון אמיתי בדמות כספת ביתית מומלצת?

מבלי להיכנס לפרסום של חברות שונות המשווקות כספות ביתיות, חשוב להבין את המאפיינים העיקריים של כספת ביתית מומלצת.

ראשית, חשוב שכספות ביתיות תהיינה מוסתרות. על הגנבים והפורצים לא למצוא אותן בקלות. יש חשיבות בהסתרת הכספת הביתית, בין היתר במיקומים מקוריים ולא שגרתיים.

בנוסף, יש למנוע ככל הניתן את היכולת לקחת את הכספת הביתית עצמה, גם במקרה שבו היא מתגלה. פורצים, בניגוד למה שרואים בסרטים, לא נוטים לבצע פריצה בזירה עצמה, אלא מעדיפים לקחת איתם את הכספת ולפרוץ אותה ללא לחץ של זמן.

שלישית, יש חשיבות כמובן לאיכות הכספת הביתית עצמה: לגודל שלה, לעובי דפנותיה ולמנגנון הנעילה שלה. ככל שאלו גדולים ומשוכללים יותר, כך יקשה על הפורצים לפרוץ כל סוג של כספת ביתית מומלצת.

מאפיין חשוב נוסף של כספת ביתית מומלצת הינו חיבור למערכות אזעקה והתראה, שבהן כל נגיעה או ניסיון פריצה בלתי מורשה גורם להזעקה אוטומטית של בעל הכספת ו/או כוחות הביטחון.

בהקשר זה ניתן לומר כי בדרך כלל, כספות קיר ביתיות הינן פתרון טוב לבית: הן מוסוות היטב בקירות הבית, הן כמעט בלתי ניתנות לסחיבה ואיכותן היחסית גבוהה. בנוסף, ניתן בקלות יחסית לחבר את אותן כספות למערכות אזעקה והתרעה במקרי פריצה.

תוכן ממומן: ידית קודן מולטילוקקודן אינטרקוםמנעולן בירושלים מחירון

כספות ביתיות – אלטרנטיבות

ישנם כמובן אלטרנטיבות טובות שיכולות להחליף לחלוטין את השימוש בכספות לבית פרטי או לדירת מגורים, שמספקות פתרון בטוח וטוב לשמירה על חפצי ערך – וגם על הפרטיות – של בעליהן.

אחת האלטרנטיבות הנפוצות היא שימוש בשירותי כספות של חברות המתמחות בכך, המאחסנות כספות שונות במתחמים מאובטחים ומאובזרים בכל אמצעי הבטיחות המשוכללים ביותר. כן, אפילו הבנקים השונים מציעים שירותי כספות איכותיים ויעילים, אשר המשתמשים בהם נהנים משקט נפשי גבוה באשר לבטיחות רכושם.

שירותי כספות נוספות ניתן למצוא בשימוש במתחם כספות מקצועי. ישנן חברות פרטיות רבות המציעות שירות אבטחת חפצי ערך, כספים ותכשיטים בכספות בגדלים שונים המותאמים לפי צורך אישי והיקף האחסנה הדרוש, במתחמי כספות מאובטחים משלהם.

אחד היתרונות הבולטים של שימוש במתחם כספות של חברות פרטיות, הוא שלהבדיל משימוש במוסדות פיננסיים כגון בנקים, הכפופים לחוקי רגולציה שונים, במתחמי כספות פרטיים נשמרת כמובן פרטיות מלאה של תוכן הכספות עבור הלקוח השוכר את שירותיהן.

חשוב לומר כי בניגוד למה שמשתקף בתעשיית הסרטים, הן שימוש כספות קיר ביתיות והן שימוש בשירות כספות או מתחם כספות, לא חשוף לפריצות ומעשי שוד – מעשי השוד המתוחכמים הן יותר עניין הוליוודי מאשר מציאותי; לכל הפחות, האלטרנטיבות הללו לכספות ביתיות בטוח בהרבה מרוב הכספות הביתיות השכיחות, הנותנות יותר אשליית ביטחון מאשר ביטחון בפועל.

שתפו:
מלאו פרטים
מאמרים נוספים
שעון נוכחות סלולרי
שעון נוכחות סלולרי לעסק

שעון נוכחות סלולרי לעסק פותר לכם ולעובדים שלכם בעיות רבות בהתנהלות של החברה. במהלך העבודה עם צוותים רבים, צצות בעיות רבות אל מול העובדים בחברה

קודן לדלת
קודן לדלת

קודן לדלת – שומרים אלקטרוניים בשער – ביטחון ובטיחות מותאמים אישית מנעולים, חזקים ככל שיהיו, כבר די מזמן אינם אתגר מספיק עבור פורצים, גנבים ושאר

מנעול ללא מפתח

הקץ למפתחות, מנעול ללא מפתח

הפופולריות של מנעולים ללא מפתח  הולכת וגוברת עם השנים. יותר ויותר אנשים מחפשים את הנוחות של שימוש במנעול ללא מפתח לנעילה בבתים פרטיים, משרדים, מפעלים,